Otwarcie bulwarów wiślanych

Posted | Możliwość komentowania Otwarcie bulwarów wiślanych została wyłączona

Deptak, zieleń i wydarzenia naukowe

Odcinek bulwarów od mostu Świętokrzyskiego do Karowej stał się przyjazny dla mieszkańców. Wzdłuż Wisły powstał deptak, ścieżka rowerowa oraz zasadzono krzewy i wyłożono trawę. Dodatkowo powstały schodki, przy których stanęły pawilony. Wyznaczono też plac, przy którym Centrum Nauki Kopernik będzie organizować wydarzenia naukowe.

Władze Warszawy otworzą dziś kolejny odcinek bulwarów wiślanych: od mostu Świętokrzyskiego do ulicy Karowej.

Pozwolenie na użytkowanie uzyskano we wtorek przed południem. Ratusz spodziewał się, że będzie lada chwila. – Jeśli dostaniemy je dzisiaj, to bulwary otworzymy w środę. Chcemy to zrobić jak najszybciej – zapowiadała we wtorek rano Agnieszka Kłąb, rzecznik prasowy ratusza.

W internecie pojawiły się informacje, że miasto przygotowało harmonogram wydarzeń. Uroczystości mają rozpocząć się po godzinie 9 – wtedy prezydent Warszawy ma przeciąć wstęgę, a następnie udać się na spacer nową promenadą. Trzy godziny później Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Sztuki Nowoczesnej pokażą swoje animacje. Z kolei wieczorem odbędą się koncerty.

Przedstawiciele ratusza nie chcieli początkowo potwierdzić tych doniesień. We wtorek po godzinie 11 wiceprezydent stolicy Michał Olszewski zaprosił jednak na otwarcie.

Bulwary podzielone są odcinki. Pierwszy – pomiędzy ulicą Boleść a mostem Śląsko-Dąbrowskim – oddano do użytku w 2015 roku. Drugi – od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Karowej – ma być udostępniony warszawiakom w wakacje.

Do przebudowy jest jeszcze dalsza część nabrzeża – do mostu Poniatowskiego. Projekt ma być gotowy na przełomie lat 2017/18. Ratusz liczy, że ten odcinek zostanie zmodernizowany do 2021 roku. Sanitarnie bulwary wiślane obsługują przenośne toalety od firmy TOITOI