Guardian promuje Warszawę

Posted | 2 komentarze

Guardian zabrał czytelników na wycieczkę po Warszawie

Przez kolejny tydzień w portalu społecznościowym Instagram będą publikowane zdjęcia Warszawy wykonane przez dziennikarzy brytyjskiego dziennika Guardian. [Profil GuardianCities]. Użytkownicy serwisu będą mogli śledzić życie Warszawy, zobaczyć jej architekturę i odkryć stolicę Polski na nowo.

palac-kultury-i-nauki

Oprócz PKiN, pojawiły się kadry ze Starego Miasta oraz II linii warszawskiego metra. Do każdego zdjęcia jest załączony opis miejsca. W ten sposób użytkownicy Instagrama dowiedzą się, że Pałac Kultury i Nauki jest jednym z najbardziej znanych budynków w Warszawie, najwyższym w Polsce oraz ósmym najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej oraz w TOP-20 w Europie.

Przypomniana została również historia Starego Miasta: „podczas II wojny światowej, 90 procent z niego została zniszczona, ale dzięki doskonałej renowacji, w 1980 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO” napisał autor zdjęcia.

Natomiast w przypadku metra, dziennikarz zwrócił uwagę na to, że funkcjonuje od 2015 roku i jest jednym z ważniejszych inwestycji, które powstały w stolicy Polski na przestrzeni ostatnich lat. Zdjęcia spotkały się z pozytywnym odbiorem użytkowników: „Nie wiedziałem, że w Warszawie są takie piękne i imponujące budynki!”.

2 komentarze

  1. Świetna propozycja na weekend , byłam , polecam!

  2. Dla mnie było nudno, zresztą tłum ludzi i tyle